Treipalk või liimpalk

Treipalk

Treipalk, rahvasuus levinud ümarpalk, on sobivaim ehitusmaterjal looduse sõpradele ja samuti allergilistele ning hingamisraskustega inimestele.
Treipalgist toodetud elumaja või suvekodu on hoolsa ja oma kodu armastava peremehe maja. Kuna ümarpalk on treitud ühest tervest puust ja seda puud ei ole surmatud ega muundatud kemikaalidega, siis see puu elab oma uut elu Teie maja seinas. Ajaga kuivades ja taludes meie vahelduvat ilmastikku, tekivad palgi sisse loomulikud kuivamislõhed. Palkmaja aktiivseks kuivamiseks ja vajumiseks loetakse 2-3 aastat. Mis eeldab kord kvartalis maja hooldust (sellega saab hakkama iga täisjõus mees ja selleks ei ole vaja erilist väljaõpet, ega ka erilisi tööriistu). Erinevad uurimustulemused näitavad, et treipalkmaja on elamiseks kõige tervislikum maja. Kui peres juhtub olema allergiavaevustes või hingamisteede häiretega inimene, siis on palkmajja kolimine peaaegu et kohustuslik! Palkmaja on kõige sobivam ja loomulikum eluase põhjamaa inimesele – eks seda teadsid juba ka meie esiisad!
Elumajad teeme 20 või 23 cm, suvemajad 18 cm ja saunad 16 cm läbimõõduga palgist.

Liimpalk

Landhaus toodab nüüd lisaks treipalgist majadele ka liimpalgist maju.
Palgist ehitatud elumaja, suvila või teenindusasutus on sobilik inimesele, kes eelistab naturaalset, looduslikult ventileerivat ja pikaealist hoonet.
Liimpalgi puhul on tegemist mitmest lamellist valmistatud palgiga, kus tükid on omavahel kokku liimitud spetsiaalse liimiga. Liimpalgi valmisstruktuuris on kasutatud puu südant (mis on ühtlasi puu kõige tugevam osa) kõige pealmise kihina, et tagada võimalikult kõrge vastupidavus.
Liimpalk ei paindu, ei keerdu ja lõhene sellisel kujul kui treipalk. Samuti ei vaju liimpalgist ehitatud hoone sellisel määral kui looduslikust palgist ehitatud hoone. Liimpalgist maja pakub arhitektuuriliselt piiramatuid ja fantaasiarohkeid ehitusvõimalusi ja uudseid lahendusi.

Pilte liimpalkidest: